khabarbanoo.ir

گردشگری
یک کمربند فناورانه ضامن سلامتی گردشگران

یک کمربند فناورانه ضامن سلامتی گردشگران

فناوری‌های پوشیدنی تاکنون در حوزه‌های مختلف در خدمت کاربران قرار گرفته‌اند و حالا فعالان عرصه فناوری، می‌خواهند با استفاده از این ظرفیت، امنیت گردشگران را بالا ببرند و به آنها در شرایط بحرانی کمک کنند که در همین راستا، کمربندی درخشان با نامOliLight را طراحی کرده‌اند.
شهری که مردمش در زمان متوقف شده اند

شهری که مردمش در زمان متوقف شده اند

پومپی در دوران باستان تنها نام یک شهر نبود، بلکه نمادی از آبادانی و عمران به شمار می رفت. کاوشگران و باستان شناسان امروز با بررسی آثار به جای مانده از این شهر، بسیار متعجب شده اند، آبادانی و زیبایی این شهر و خانه های لوکس و پر زرق و برق آن حتی برای انسان معاصر هم می تواند شگفت انگیز باشد.
زنان مجرد برای اقامت در هتل ها منعی ندارند

زنان مجرد برای اقامت در هتل ها منعی ندارند

معاون گردشگری در واکنش به اجرای سلیقه‌ای دستور «منع قانونی اقامت زنان تنها یا مجرد در هتل‌ها» گفت: این سازمان هیچ محدودیتی برای حضور بانوان به هر شکلی، در اماکن اقامتی قائل نیست و دستوری در این راستا صادر نکرده است.
نکات مهم در خرید بلیط هواپیما

نکات مهم در خرید بلیط هواپیما

همه ما برای تمام سفرهایی که می‌رویم، ترجیح می‌دهیم خرج و مخارج سفرمان را کاهش داده و به جای اینکه هزینه اضافی صرف راه کنیم، همان مقدار هزینه را صرف‌ تفریح و یا خریدهای‌مان کنیم.
تجربه این سفر را از دست ندهید

تجربه این سفر را از دست ندهید

تا به حال تجربه حضور در فضایی سه هزار متر مربعی را در شرایطی که فقط شما و همراهتان تنها حاضران در آن فضا باشید، داشته‌اید؟ آن هم با پرداخت دو هزار تومان! و البته با امکان دیدن بناهای ثبت جهانی شده‌ی ایرانی، بدون هر هزینه اضافی برای سفر به شهرهای مختلف.
مرداب قرمز اینجاست

مرداب قرمز اینجاست

تالاب کنّیچال تقریباً در 10کیلومتری جنوب غربی شهر چالوس و 15کیلومتری شمال غربی شهر مرزن آباد و در عمق جنگل معروف مشل موزّی قرار دارد که در بعضی از مواقع بدانجا جنگل «فین»یا محمد آباد نیز گفته می شود.
از «نُقلِ آلوچه‎‎ای اردکان» ویژه شب‎‎های رمضان تا سنت «آب است و تریاک»

از «نُقلِ آلوچه‎‎ای اردکان» ویژه شب‎‎های رمضان تا سنت «آب است و تریاک»

مردم اردکان از دیرباز با آداب و رسوم خاصی به میزبانی ماه رمضان می ‎‎ رفتند و در ماه مهمانی خدا با زنده نگه داشتن این آداب و رسوم دیرینه خود در زمان افطار و سحرگاهان این ماه عزیز، بساط راز و نیاز با خداوند را می ‎‎ گشودند . صفای شنیدن اذان بر گلدسته ‎‎ ای مسجد با بوی نم کاهگل از آبپاشی مادران روزه ‎‎ دار در کوچه پس کوچه ‎‎ های تاریخی این شهر، نشان از تاریخ ماندگار این سرزمین دارد؛ تاریخی که با تمدن و تدین مردم این سرزمین گره خورده است .
بهترین کشورها برای سفر خانم های تنها و ماجراجویی امن و لذت بخش

بهترین کشورها برای سفر خانم های تنها و ماجراجویی امن و لذت بخش

مسافرت رفتن و گشت و گذار در کشورها و شهرهای مختلف یکی از لذت بخش ترین کارهاست. تصور کنید دغدغه و مشکلات زندگی روتین و یک نواخت خود را رها و با چمدانی پر از وسیله و لباس، به راه بیفتید. به دور از فکر و خیال، به کشور جدیدی بروید و فقط به فکر خوشگذرانی و تفریح خود باشید. به جاذبه ها و دیدنی های شهرهای آن کشور سر بزنید و از شهری به شهر دیگر بروید. اما همان طورکه فکر و خیال در این رابطه بسیار شیرین و لذت بخش است، گاه در واقعیت مشکلات بزرگی را به همراه دارد، به خصوص برای خانم های تنها. متاسفانه با وجود برخی مشکلات مانند مسائل امنیتی، پیچیدگی مسیرها و... خانم ها نمی توانند به هر کشوری به تنهایی سفر کنند و همین موجب می شود که یکی از آرزوهای آن ها که همان تنها سفر کردن است، همیشه در دل آن ها باقی بماند. اما اگر شما هم خانمی با چنین آرزویی هستید، دیگر نگران نباشید! چرا که امروز برای شما لیستی از کشورهایی تهیه کردیم که به عنوان یک خانم تنها می توانید با خیالی راحت به آن جا سفر کنید و از تعطیلات خود لذت ببرید.
کویر ریگ جن (مثلث برمودای ایران)

کویر ریگ جن (مثلث برمودای ایران)

سفرهای زیادی به مناطق کویری می شود؛ اما این ناحیه از مناطق کویری ایران هنوز هم وهم خاصی در دل می اندازد و با همه کویرهای معروفی که می شناسید تفاوت دارد؛ ریگ جن تنها می تواند مقصد طبیعت گردان حرفه ای و کویر شناسان متخصص باشد و نباید در سفر به آن بی گدار به آب زد. به یاد داشته باشید که کویر هر چه قدر هم که زیبا و آرام به نظر برسد، به یک باره می تواند بی رحم شود و زندگی تان را بگیرد؛ پس تنها با افراد متخصص و راه بلد به ریگ جن بروید و جان خود را به بازی نگیرید.
زیباترین بناهای تاریخی تهران و ساختمان های خاص پایتخت

زیباترین بناهای تاریخی تهران و ساختمان های خاص پایتخت

اگر ساکن تهران هستید و فکر می کنید این شهر هیچ جاذبه ی خاصی جز دود و ترافیک ندارد بهتر است کمی از وقتتان را با ما سپری کنید تا گشت و گذاری متفاوت را برایتان رقم بزنیم. اگر هم قرار است که میهمان پایتخت بشوید بهتر است با این فهرست آشنا شوید تا در سفرتان، جاذبه های این شهر را از دست ندهید.