khabarbanoo.ir

گردشگری
جزیره هرمز

جزیره هرمز

از میان این جاذبه‌های بی‌نظیر، بکر و کمتر دیده‌ شده، به میهمانی عروس سرخپوش هرمزگان یعنی جزیره هرمز می‌رویم. گرداگرد این جزیره کوچک و پرشگفتی قدم می‌زنیم و به تماشای زیبایی‌هایش می‌نشینیم.
تعریف گردشگر(توریست) و گردشگری(توریسم)

تعریف گردشگر(توریست) و گردشگری(توریسم)

توریست به کسی اطلاق می شود که صرف نظر از کنجکاوی به قصد تفنن و تفریح سفر می کند. در جایی دیگر به کسی که برای خشنودی خود و لذت بردن مسافرت می کند ، توریست گفته شده است . توریست ، فردی است که بیش از یک روز و کمتر از یک سال در محلی غیر از زیستگاه دائمی خود بماند . توریست کسی است که با نیت کار ، تفریح و یا لذت بردن از محیط پیرامون از محل زندگی دائم خود دور شده و برای مدتی که می تواند بین یک روز تا یک سال باشد در محل دیگری بماند .
مکان های دیدنی شهر پاریس

مکان های دیدنی شهر پاریس

پاریس شهر رویا‌هاست؛ شهر عاشقان دنیا، شهر رمان‌ها و فیلم‌های آشنا؛ از شانزلیزه گرفته که بهشت مد جهان است تا ایفل که سمبل بی‌چون‌و‌چرای شهر است؛ از موزه‌ لوور که تابلوی مونالیزا و تکه‌هایی از تخت جمشید را در خود دارد، تا کلیسای مرموز نوتردام با گوژپشت معروفش و از رود پرآب «سن» تا کاخ تاریخی «ورسای».
اردیبهشت؛ ماه گردشگری ایلام

اردیبهشت؛ ماه گردشگری ایلام

اردیبهشت‌ماه اوج زیبایی و سرسبزی استان ایلام به شمار می‌رود، این ماه زمان خاص گردشگری و طبیعت‌گردی در کوه‌های ایلام و البته چشیدن طعم گیاهان خوراکی آن است.
چگونه به خوانسار برای دیدن لاله های واژگون برویم

چگونه به خوانسار برای دیدن لاله های واژگون برویم

دشت لاله‌های واژگون گلستان‌کوه در دره باریکی در دامنه گلستان‌کوه شهرستان خوانسار استان اصفهان واقع شده است. دشت لاله‌های واژگون گلستان‌کوه، در فصل بهار مملو از گلهای طبیعی به ویژه لاله سرخگون است که به رنگ سرخ مایل به بنفش بوده و لاله های این منطقه از روز چهلم تا شستم بعد از عید شکفته می‌شوند و در موقع وزش باد سیر و روشن می‌شوند.
شادترین کشورهای جهان کدامند؟

شادترین کشورهای جهان کدامند؟

همه ساله لیستی از شاد‌ترین کشور‌های جهان توسط سازمان ملل منتشر می‌شود. امسال نیز این لیست بعد از بررسی ۱۵۶ کشور جهان منتشر شده است. با ما همراه باشید تا با شادترین کشور‌های جهان آشنا شویم و معیار‌های این بررسی را نیز بشناسیم.
دیدنی های استانبول

دیدنی های استانبول

جاهای دیدنی استانبول بیشمار است ولی در اینجا با یک نگاه با محبوب ترین آنها آشنا خواهید شد. استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که هم مرز با اروپا و آسیاست و در طول قرن ها توسط امپراطوری ها پرورش داده شده است. سر تا سر این شهر پوشیده از فرهنگ و تاریخ است. به همین دلیل به شهری هیجان انگیز تبدیل شده است که از سراسر جهان مسافران زیادی را جذب جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری خود می کند.
بهترین جاهای دیدنی تهران در شب

بهترین جاهای دیدنی تهران در شب

شب های تهران با روزهای پر ترافیک و پررفت و آمدش زمین تا آسمان فرق می‌کند. هرچقدر هم که از صبحش روز پرمشغله‌ای را گذرانده باشی، با فرا رسیدن شب همه هیاهوها از شهر رخت برمی‌بندد و آرامشی جنوب تا شمالش را دربرمی‌گیرد . آنطور که تصور اینکه تا همین چند دقیقه قبل خیابان جای سوزن انداختن نداشت، دیگر تصوری دور محسوب می‌شود. تهران، شهر اتوبان ها، خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌ها، پارک ها و کاخ های قدیمی، جاهای زیادی برای دیدن دارد. ولی خیلی از ما دلمان می‌خواهد بدانیم جاهای دیدنی تهران در شب کجاست؟ جایی که بشود شلوغی روز و مشغله‌هایش را از یاد برد و قدری آرام شد.
تصاویری از مرگبارترین ارتفاعات توریستی

تصاویری از مرگبارترین ارتفاعات توریستی

در جهان بیش از ۷ میلیارد انسان با سلایق و ویژگی های متفاوت زندگی می کند که هر کدام نوع خاصی از گردشگری را می پسندند؛ یکی به دنبال آرامش سواحل و جزیره هاست و دیگری به دنبال گرمای کویر، یکی بار سفر به مقصدی مذهبی و معنوی می بندد و دیگری به دنبال ترین های هیجان است... افرادی که در گزینه ی آخر جای می گیرند، تقریبا هیچ حد و مرزی برای تجربه ی هیجان قائل نیستند و از هر چیزی مهیج تر و وحشتناک تر آن را می پسندند. این افراد گاهی قدم در اماکنی می گذارند که هر کسی جرات رفتن به آن جا را ندارد. از رفتن به صخره هایی در ارتفاع های بسیار گرفته تا صرف شام در یک رستوران در آخرین طبقه یک برج... این افراد دیوانه وار از بودن در ارتفاع لذت می برند.
جزیره هرمز یاقوت سرخ خلیج

جزیره هرمز یاقوت سرخ خلیج

آن دسته از افرادی که لااقل یک بار به این جزیره افسانه ای سفر کرده اند، بی شک بعد از نام هرمز خواهندگفت سرزمین خاک های رنگی.
دَرَک بلوچستان، روستای گردشگری با چهار نوع ساحل بکر و زیبا

دَرَک بلوچستان، روستای گردشگری با چهار نوع ساحل بکر و زیبا

روستای دَرَک واقع در جنوب سیستان و بلوچستان و در سواحل مکران از روستاهای بکر و زیبای گردشگری است که علاوه بر مردمی مهربان و مهمان نواز، از چهار نمونه ساحل صخره ای، ماسه ای، شنی و مرجانی در فاصله نزدیک به هم برخوردار است.
کلیساهای تهران

کلیساهای تهران

در ایران 300 کلیسا اعم از فعال و غیر فعال وجود دارد، در نقشه ایران هر چه به سمت شمال و شمال غربی پیش برویم تعداد کلیساها افزایش و هرچه به سمت جنوب و جنوب شرقی پیشروی کنیم تعداد کلیساها کاهش می‌یابد. بیشترین کلیساها در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، در رده بندی بعد اصفهان و تهران هستند.
مجاز و غیرمجاز در پرواز

مجاز و غیرمجاز در پرواز

قوانین حمل اشیاء‌ مجاز و ممنوع معمولا در تمام فرودگاه‌ها یکسان است، بیشتر شرکت‌های هواپیمایی نیز از قوانین یکسانی در این باره تبعیت می‌کنند، اما گاهی برخی ایرلاین‌ها قوانین ویژه‌ای در ارتباط با وزن بار و یا حمل تکنولوژی‌ها دارند که لازم است پیش از پرواز، اطلاعات مربوط را بدست آورد.
نام نویسی تورهای رایگان تهرانگردی و مکان های اسکان رایگان

نام نویسی تورهای رایگان تهرانگردی و مکان های اسکان رایگان

غرفه های تورهای تهرانگردی در ایستگاه های صادقیه، آزادی، امام خمینی، میرداماد، سرسبز، امام حسین و شهرری آماده نام نویسی علا قه مندان است و مراکز اسکان رایگان شهرداری تهران در ایام نوروز خدمتگزار مسافرین نوروزی شهر تهران می باشد.
مسابقات خیریه چوگان با فیل در تایلند

مسابقات خیریه چوگان با فیل در تایلند

چوگان با فیل نوعی از ورزش چوگان است که در آن به جای اسب از فیل استفاده می‌شود. این ورزش در کشور‌های نپال، هند، تایلند طرفداران زیادی دارد. به خاطر سرعت پایین فیل در حرکت دو نفر هر فیل را می‌راند.
جاده کرج - چالوس، مسیری برای عبور یا مقصدی برای گردشگران؟

جاده کرج - چالوس، مسیری برای عبور یا مقصدی برای گردشگران؟

عده زیادی از مردم در طول سال به ویژه روزهای نوروز جاده کرج - چالوس را برای عبور به سمت شمال کشور برمی گزینند، بدون اینکه توجه چندانی به زیبایی های طبیعی و اقلیم شورانگیز این جاده که بهشتی پنهان در کوه های البرز مرکزی است؛ داشته باشند.
چگونه در نوروز به چابهار سفر کنیم

چگونه در نوروز به چابهار سفر کنیم

چابهار بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند از تمام روزهای تعطیلات نوروز بهره برده و در سفر باشند. به دلیل همجواری چابهار با دریا و قرار گرفتن در جریان بادهای موسمی سبب شده چابهار دارای آب و هوای گرمسیری معتدل با رطوبتی نسبی باشد. پس برای کسانی که تمایل دارند به مناطقی گرمسیری اما نه با دمای هوایی بالا سفر کنند چهاربهار بهترین انتخاب است.