khabarbanoo.ir

فرمولی برای حرف شنوی کودکان
این روزها بیشتر پدر و مادرها از حرف گوش نکردن فرزندانشان گله دارند. انگار بچه‌های امروزی مانند بچه‌های نسل قدیم حرف شنو نیستند، این در حالی است که بیشتر والدین ادعا می‌کنند بیش از گذشته نیاز فرزندانشان را تأمین می‌کنند. متخصصان معتقدند حرف گوش نکردن فرزندان ریشه در رفتار والدین دارد.
پنج راهکاری که کودکان‌ را به کتابخوانی علاقه‌مند می‌کند
کتی کالینز، جامعه‌شناس آمریکایی در کتاب«بزرگ شدن خوانندگان» مواردی کاربردی درباره نحوه علاقمند کردن کودکان به مطالعه کتاب ذکر کرده، که روزنامه مورنینگ پست پنج نکته از مهمترین این نکات را منتشر کرده است.
پای پرانتزی در کمین کودکان چاق
خمیدگی و پرانتزی بودن پاها یکی از مشکلات شایعی است که در میان بسیاری از کودکان بخصوص در سال‌های اول تولد، دیده می‌شود. متخصصان معتقدند این عارضه با رشد کودک و بزرگ شدن او اصلاح می‌شود و نیاز به درمان نیست، اما گاهی هم فرآیند رشد نمی‌تواند پرانتزی بودن پاها را اصلاح کند.
اوریگامی چیست؟
اوریگامی (هنر کاغذ و تا) از مشهورترین کاردستی های ژاپنی است که به ویژه برای کودکان جذابیت دارد. در این بخش روش ساخت "اوریگامی اسنپر" به همراه نقشه ساخت مرحله به مرحله را آموزش می دهیم.
تزیین غذا برای کودکان بد غذا!
تزیین غذای کودک باید جالب و مناسب سلیقه کودکان باشد به طوری که که کودک با شوق و شادی به سراغ غذا برود. خصوصا اگر کودکی است که به قول مامان ها «بد غذا» است.
کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان در سه کتاب
دو کتاب از مجموعه کتاب‌های کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان و یک کتاب از مجموعه مدیریت زندگی توسط انتشارات صابرین منتشر شد.
کودک آزاری بیشتر توسط افراد قابل اعتماد انجام می شود
حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: کودک آزاری بیشتر توسط افراد قابل اعتماد انجام می شود و عواطف و احساس کودک را جریحه دار می کند.
فرزندم بگو «نه»! آموزش نه گفتن به کودکان
شما هم از آن دسته پدر و مادرهایی هستید که به حرف گوش‌کن بودن کوچولوی دوست داشتنی‌تان افتخار می‌کنید؟ اگر جواب شما بله هست، باید بگویم که این ویژگی در آینده باعث آسیب‌دیدن فرزندتان در اجتماع و حتی خانواده می شود. این ویژگی کودک شما را بی اعتماد به نفس و منزوی می‌کند. بچه‌ها باید مهارت نه گفتن را از همان سنین کودکی آموزش ببینند. راه‌هایی برای آموزش نه گفتن به کودکان:
همه آنچه که باید درباره
سن کشف جنسیت به طور میانگین سه تا شش سالگی هست. در این بازه سنی کشف جنسیت یکی از مهیج‌ترین و زیبا‌ترین کار‌ها برای بچه هاست. کودک در این سن می‌خواهد همه چیز را درمورد اندام‌های بدنش بداند و به همین علت نسبت به قسمت‌های بدن خود و اطرافیانش کنجکاو می‌شود.
IQ این کودکان بیشتر است!
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد کودکانی که هفته‌ای یکبار ماهی می‌خورند، IQ بالاتری دارند.
راه‌کارهای ساده درمان
هر شیطنت و بازیگوشی کودک را به حساب "بیش‌فعالی" نگذارید؛ طبع بچه‌ها اغلب "گرم و تر" است و فعالیت زیاد نشانه سلامت و لازمه رشد آنهاست اما در صورت بیش‌فعال بودن باید ... .
راه‌های تقویت اعتماد به‌ نفس کودک
اعتماد به نفس مناسب، سلاح کودک در برابر چالش های دنیاست. کودکانی که احساس خوبی در مورد خود دارند، راحت تر می توانند با مشکلات محیط اطراف مقابله کنند.در ادامه نکاتی را برای تقویت اعتماد به نفس کودکان معرفی خواهیم کرد.
آلودگی هوا می‌تواند بر کودکان اثرات مادام‌العمر داشته باشد
کودکان یکی از آسیب پذیرترین گروه ‌ها به آثار ناشی از آلودگی هوا هستند و پیامدهای سلامتی برای آنان می‌ تواند مادام العمر باشند.
اینترنت کودکان در راه است
حقوق شهروندی از آن دسته از مباحث گسترده ای است که در همه حوزه ها از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل پیگیری است؛ کودکان هم یکی از اقشار شهروندان هستند که حفظ حقوق آنها در فضای مجازی برای جلوگیری از سوءاستفاده از آنها ضروری به نظر می رسد.
رفتار بسیاری از مادران با کودکان زیر 5 سال سرزنش می شود
نتایج تازه ترین تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از مادران دستکم یکبار به دلیل زیر سوال رفتن نحوه رفتارشان با فرزندانشان خجالت زده شده اند.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.