khabarbanoo.ir

۸۵ تا ۹۰ درصد زنان باردار می‌توانند زایمان طبیعی داشته باشند
مشاور وزیربهداشت در امور مامایی با بیان اینکه زایمان طبیعی فرآیندی فیزیولوژیک است که در تمام دنیا مرسوم است و باید بدون مداخله و یا با حداقل مداخلات طی شود، گفت: نوزادانی که از طریق زایمان طبیعی متولد می‌شوند، سالم ترند.
تغییر سبک زندگی، موثر در ناباروری‌ها
یک متخصص زنان، زایمان و نازایی گفت: ۳۵ درصد افرادی که در سن باروری هستند از طریق بیماری‌های عفونی دچار نازایی می‌شوند.
خطر مرگ جنین در زنان مبتلا به بیماری های حاد عفونی
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا گفت: ابتلای زنان باردار به برخی بیماری‌ های حاد عفونی مانند وبا به خصوص در سه ماهه سوم بارداری بسیار خطرناک است و می‌تواند 50 تا 70 درصد با مرگ جنین یا حتی مادر همراه باشد.
سیگار کشیدن در دوره بارداری به شنوایی نوزاد آسیب می رساند
محققان هشدار می دهند قرارگیری نوزاد در معرض دود سیگار در طول بارداری یا بعد از تولد ممکن است موجب اختلال شنوایی در آنها شود.
تاثیر مکمل ویتامین C در کاهش خس خس سینه نوزادان
محققان عنوان می کنند مصرف مکمل ویتامین C در طول بارداری توسط زنان سیگاری می تواند ریسک ابتلا نوزاد به خس خس سینه را کاهش دهد.
تن صدای زنان بعد از تولد فرزند اول پایین می آید
حاملگی بر روی بدن و شرایط جسمانی زنان تاثیرات متفاوتی دارد و حالا دانشمندان پی برده اند که این پدیده و تولد فرزند اول موجب کاسته شدن از تن صدای بانوان نیز می گردد.
آیا جیوه موجود در ماهی عامل ابتلا به اوتیسم است؟
جدیدترین مطالعات نشان می‌دهد شواهد کافی در تایید تاثیر مصرف ماهی در دوران بارداری و افزایش خطر ابتلای کودک به اوتیسم وجود ندارد.
زوج‌های علاقه‌مند به بارداری سریع، غذای دریایی بخورند
بررسی های محققان نشان می‌دهد زوج هایی که به طور منظم انواع غذاهای دریایی مانند ماهی و میگو و غیره را مصرف می‌کنند، شانس بارداری سریع‌تر و بیشتری دارند.
زنان باردار و شیرده می‌توانند روزه بگیرند؟
رییس گروه تغذیه معاونت بهداشتی استان قم، پاسخ این سوال رایج که آیا زنان باردار و شیرده می‌توانند روزه بگیرند، را داده است.
تست بارداری خانگی چیست؟
تست بارداری خانگی تستی است که خودتان بارداری را در منزل آزمایش می کنید. تست بارداری خانگی از هر ماده خانگی استفاده می کند که می تواند حاملگی را تشخیص دهد.
۱۰ عامل مهم تغذیه در دوران بارداری
یک متخصص تغذیه در خصوص اهمیت تغذیه در دوران بارداری توضیحاتی ارائه کرد و گفت: سوءتغذیه در دوران بارداری، افزایش مرگ و میر را به دنبال دارد.
مصرف زیاد لبو به دلیل نیترات بالا در دوران بارداری ممنوع
زهرا بهادران عضو هیات علمی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به نتایج مطالعه ای مبنی بر مضربودن مصرف مکمل ها و مواد حاوی نیترات بالا در دوران بارداری، گفت: مصرف زیاد اینگونه محصولات مانند لبو به ویژه در بارداری، به دلیل دارابودن نیترات زیاد تبعات جبران ناپذیری به دنبال دارد.
اسید فولیک در حفظ سلامت نخاع جنین نقش مؤثری دارد
مهیار منصوری فوق تخصص آنکولوژی و خون گفت: اسید فولیک در تکامل لوله عصبی و حفظ سلامت نخاع جنین در طی بارداری نقش مؤثری دارد.
تبعات جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر نسل‌های آینده
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، زنان بارداری که قرص مسکن استفاده می‌کنند، می‌توانند با مصرف این نوع قرص‌ها در این برهه از زندگی‌شان به باروری جنین‌شان و نسل‌های آینده آسیب بزنند
خطر سفر‌های هوایی برای بانوانی که به تازگی زایمان کرده اند
تا چند ماه پس از تولد نوزاد مادر باید مراقبت ویژه‌ای از خود و فرزندش به عمل آورد و از انجام کار‌هایی مانند سفر‌های هوایی که خطر‌های فراوان دارد چشم پوشی کند.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.