khabarbanoo.ir

دفع سرطان روده با مصرف ویتامین «دی»
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، مصرف ویتامین «دی» می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
مبتلایان به ام.اس فست‌فود نخورند
ام اس، از شایع و مهمترین بیماری های سیستم اعصاب مرکزی است که این روزها نامش را اکثر افراد جامعه شنیده‌اند و بعضا با عوارض و عواقب ابتلا به آن آشنا هستند. به گونه‌ای که شنیدن نام بیماری‌ ام اس، خیلی‌ها را نگران می‌کند‍.
تغذیه صحیح پس از ماه رمضان
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، در خصوص تغذیه صحیح بعد از ماه مبارک رمضان گفت: غذاهای حجیم، سنگین، پرچرب و سرخ شده مصرف نکنید.
چرا باید مراقب دستمال آشپزخانه‌تان باشید
تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده چندباره از دستمال آشپزخانه افراد را در معرض خطر مسمومیت غذایی قرار می‌دهد. به‌خصوص در خانواده‌های بزرگ که کودکان و افراد سالمند زندگی می‌کند باید مسئله ضدعفونی و تمیزی آشپزخانه بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد.
زنان سحرخیز کمتر افسرده می شوند
محققان می گویند زنانی که صبح ها زود از خواب بیدار می شوند، در قیاس با زنانی که دوست دارند تا دیروقت بخوابند، کمتر در معرض احتمال ابتلا به افسردگی هستند.
جراحی لوزه‌ها عامل عفونت‌های تنفسی در دوران بزرگسالی است
​عمل جراحی لوزه‌ها در دوران کودکی فرد را سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به عفونت‌های تنفسی و سرماخوردگی در سنین بالاتر قرار می‌دهد.
مزایای رژیم گیاه‌خواریِ سالم
محققان در یک بررسی جدید بار دیگر تاثیرات رژیم غذایی گیاه خواری بر سلامتی را مورد مطالعه قرار داده‌اند که حاکی از فوائد بسیار آن است.
رژیم غذایی پر نمک باکتری خوب معده را از بین می‌برد
محققان آلمانی در مطالعه‌ای متوجه شدند که مصرف زیاد نمک برای برخی از باکتری های خوب کُشنده است و می‌تواند به فشار خون بالا و بیماری‌هایی که بر سیستم ایمنی تاثیر می‌گذارد، کمک کند.
احساس تنهایی از تنها زندگی کردن خطرناک‌تر است
مردان و زنانی که احساس تنهایی می‌کنند در مقایسه با افرادی که تنها زندگی می‌کنند عمر کوتاهتری دارند.
سبزیجات آینده تلخ تر می شوند
به گفته دانشمندان طعم تلخی سبزیجات آفت ها را از آنها دور می کند. به همین دلیل در آینده سبزیجات احتمالا طعم تلخ تری خواهند داشت.
با این شربت قلب خود را تقویت کنید
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت را در تقویت قلب افراد مؤثر دانست.
درمان یبوست با کمک طب سنتی
یبوست از جمله بیماری هایی است که زندگی شخص مبتلا را با اختلال مواجه می کند. بسیاری از افراد پس از مصرف دوره ای داروها فقط برای مدتی بهبود پیدا می کنند و پس از آن دوباره گرفتار معضلات ناشی از یبوست و حتی داروهای مصرفی می شوند. طب سنتی با ارائه راهکارهایی ساده و بدون پیامدهای منفی می تواند در کاهش و رفع کامل این بیماری موثر باشد.
ویتامینی که از مرگ سلول‌های عصبی جلوگیری می‌کند
بررسی‌ها نشان می‌دهد ویتامین B-3 از نابودیِ سلول‌های عصبی در مغز جلوگیری می‌کند.
نخستین نشانه ابتلا به سرطان مثانه
عباس بصیری رئیس انجمن ارولوژی ایران با اشاره به اینکه سرطان مثانه چهارمین سرطان شایع در مردان و نهمین سرطان شایع در زنان بوده که تهاجمی به شمار می‌رود و پیشرفت آن بسیار سریع است، گفت: مشاهده خون در ادرار را جدی بگیرید.
لیزردرمانی توسط پزشکان عمومی ممنوع شد
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با رد تقاضای ابطال ممنوعیت انجام لیزردرمانی توسط پزشکان عمومی، رأی به ابقاء این تصمیم وزارت بهداشت در خصوص انجام عمل یادشده به وسیله متخصصان پوست داد.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.