khabarbanoo.ir

نقش آموزشي خانواده در پيشگيري از اعتياد
بيشترين چالش‌هاي پيش روي خانواده‌هاي درگير در موضوع اعتياد، عدم توجه به موضوع آموزش فرزندان است.
سردفتران حق ندارند بدون اجازه دادگاه ازدواج دوم مرد را ثبت کنند
مردان در چه شرایطی می‌توانند، با داشتن همسر ازدواج مجدد داشته باشند. کارشناسان در این مورد توضیح داده‌اند.
ازدواج در سن پایین چه خطراتی دارد؟
پزشکان و اساتید دانشگاه‌ها پس از بررسی‌ها ثابت کرده‌اند که اساسا ازدواج در سنین پایین که به حکم اجبار صورت می‌گیرد با خطراتی همراه است.
چند نکته برای درک درست دختران نوجوان
خیلی از مادران با مراجعه به اتاق مشاوره دبیرستان به دنبال جواب این سوال هستند: «نمی دانم با دختر نوجوانم چطور رفتار کنم؟
مذاکره کردن به چه معناست؟
اشکال خاصی از مذاکره در بسیاری از موارد، مورد استفاده قرار می گیرند: امور بین المللی، نظام حقوقی، دولت، اختلافات صنعتی و یا روابط داخلی. با این حال، مهارت های کلی مذاکره را می توان آموخت و برای طیف گسترده ای از فعالیت ها به کار گرفت. مهارت های مذاکره در حل و فصل هر گونه تفاوت که بین شما و دیگران بوجود می آیند، می تواند مزایای بزرگی داشته باشد.
نکاتی در باره روانشناسی فرزند بزرگتر خانواده
دختر یا پسر بزرگ هر خانواده، مسئولیت‌ها و ویژگی‌های رفتاری مختلفی را دارا است. به زبان ساده‌تر باید گفت: فرزند ارشد در هر خانواده نقش کلیدی به مشابه پدر یا مادر را ایفا می‌کند.
۴ شیوه برای کاهش هزینه‌های والدین تازه وارد
جای تعجبی ندارد که اکثر لوازم کودکان گران هستند، اما اکثر والدین پس از گذشت سال‌ها در برابر چگونگی این افزایش هزینه‌ها همچنان آماده نیستند.
توصیه‌هایی برای مدیریت دخل و خرج خانوارها در سال ۹۷
باید کمربند‌ها را سفت کرد. این اصطلاحی است که بعضی کارشناسان از آن استفاده می‌کنند. وقتی شما کمربند خود را سفت می‌کنید بدن‌تان کمی دچار انقباض می‌شود و دیگر مثل قبل نمی‌توانید آزادانه تحرک داشته باشید. سفت کردن کمربند‌ها در فعالیت اقتصادی هم معنای مشابهی دارد؛ وقتی به شما می‌گویند باید کمربندتان را سفت کنید یا سیاست انقباضی پیش بگیرید یعنی دیگر نمی‌توانید خیلی آزادنه و دست و دلباز دست در جیب‌تان کنید. چرا که اوضاع کمی فرق کرده است.
۵ شیوه فوری برای افزایش انرژی در آغاز روز
روش‌های متعددی برای افزایش سطح انرژی بدن شما در زمانی که انرژی تان به اتمام رسیده و تمرکز کردن برایتان دشوار شده است، وجود دارد. بهترین گزینه‌ها برای افزایش سطح انرژی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شروع روزی عالی، در زیر بیان شده است:
برداشت «مهریه» از مستمری بازماندگان امکان‌پذیر است؟
مستمری، مایملکی نیست که بیمه‌شده در زمان زنده‌بودن بتواند در مورد آن وصیت کند و به‌وسیله آن، عده‌ای از بازماندگان را انتخاب و عده‌ای دیگر را محروم کند.
چگونه در نوروز مجوز اسباب‌کشی بگیریم؟
از 28 اسفند96 تا 15 فروردین ماه جاری در بسیاری از شهرهای کشور اسباب‌کشی و حمل هرگونه اثاثیه مگر با داشتن مجوز از کلانتری ممنوع است و پلیس چگونگی دریافت این مجوز را اعلام کرده است.
با همسران بهانه‌گیر و منزوی در ایام نوروز چگونه برخورد کنیم؟
زندگی با یک همسر منزوی که تنهایی را به در جمع بودن ترجیح میدهد پر از اختلافات شدید است که این موضوع با نزدیک شدن به ایام نوروز حاد تر خواهد شد.
کودکان با طلاق عاطفی والدینشان، احساس گناه می‌کنند
یک روانشناس با بیان اینکه کودکان در حالت طلاق عاطفی والدین، خشم و احساس گناه زیادی را تجربه می‌کنند، گفت: در این حالت بسیاری از والدین اعلام می‌کنند به خاطر فرزندان زندگی زناشویی توأم با بی‌مهری را تحمل می‌کنند و به همین دلیل این فرزندان خود را مسئول بودن والدین کنار هم می‌دانند.
بايد و نبايد های ازدواج زوجين با دو دين متفاوت
نگاه بیشتر ادیان این است که در امر ازدواج بنا بر کفویت دینی زوجین گذاشته شود، اما گاهی دختر و پسر جوان تنها با تکیه بر ظواهر از نقش مهم تفاوت های اعتقادی در زندگی مشترک غافل می‌مانند.
قانون درباره رحم اجاره‌ای چه می‌گوید؟
قرارداد رحم جایگزین، تحت عناوین متعددی از قبیل رحم میانجی، مادر اجاره ای، دایگی قبل از تولد، بارداری میانجی، مادر سفارشی، رحم جایگزین، مادر جانشین، اجاره رحم، بارداری قراردادی و... مصطلح شده است. به دلیل اینکه در این زمینه خاص و در مورد تکالیف و تعهدات طرفین در حقوق ایران قانون خاصی نداریم، تعهدات و تکالیف طرفین و شرایط ضمن عقد که در راستای اجرای این قرارداد پیشبینی می شود باید به طور کامل در نظرگرفته شود.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.