khabarbanoo.ir

مجازات
مجازات "پاپوش درست کردن برای دیگران" چیست؟ کارشناسان به این پرسش پاسخ داده‌اند.
آیا افراد تحصیل‌کرده به مشکلات روحی بیشتری دچار می‌شوند؟
تحقیقات نشان می‌دهد که شیوع افسردگی و اضطراب در افراد دارای تحصیلات عالی بیشتر است. در این میان، زنان آسیب‌پذیرترند و نسبت به مردان، بیشتر در معرض افسردگی و اضطراب قرار دارند.
مسئولیت پذیری هم حدی دارد!
مسئولیت پذیری (Responsibility) یکی از ارکان اصلی زندگی است زیرا همه ما در ارتباط با خود، پدر و مادر، فامیل، همسر، فرزند و همکاران و در کلیه زمینه‌های عاطفی، اقتصادی، کاری، خانوادگی، محیط و خلاصه در تعامل با همه موجودات قرار داریم. بی‌شک رشد و شکوفایی در کلیه روابط وابسته به همین صفت روان شناختی یعنی مسئولیت‌پذیری است و به جرأت می‌توان گفت که نابودی این روابط نتیجه بی‌مسئولیتی ما خواهد بود. اما حد و مرز مسئولیت پذیری کجاست؟
در مورد نامزدی و هدایای آن چه می‌دانید؟
تعریف نامزدی در دیار مختلف متفاوت است و آنچه که مهم است تعریف نامزدی از منظر قانون مدنی است تا اگر نامزدی منتهی به ازدواج نشد طرفین به حقوق و وظایف خود آگاه باشند.
رابطه زناشویی، مشکلات و راه حل‌ها
هم شما و هم همسرتان خسته هستید؛ خواب کودکانتان سبک است؛ از اضافه‌وزنتان راضی نیستید؛ به‌دلیل ضرب‌الاجل‌های کاری تحت فشار هستید و... این دلایل و خیلی دلایل دیگر ممکن است باعث شوند زن و شوهرها خوابیدن یا سرگرم شدن با تلویزیون را به رابطه زناشویی ترجیح دهند. اما پزشکان می‌گویند رابطه زناشویی سالم بخشی مهم از رابطه صمیمانه همسران است که نادیده گرفتن آن ممکن است باعث ‌شود زن و شوهرها احساس دوری و جدایی از یکدیگر کنند. در ادامه به برخی از این مشکلات زناشویی و راه‌حل‌های آنها می‌پردازیم.
چگونه به خوشبختی نزدیک‌تر شویم؟
همه ما از کودکی بارها درباره ازدواج فکر کرده ایم. ازدواج یکی از مهم ترین مراحل زندگی افراد است که شاید بتوانیم بگوییم از همان کودکی تا بزرگسالی دغدغه به حساب می آید
شرایط نصف شدن دارایی شوهر با زن
بسیاری از زنان از زندگی زناشویی کنار گذاشته می شوند بدون آنکه از حقوق اولیه خود در قبال سال های زندگی مشترک آگاهی داشته باشند. برای اطلاع از یکی از حقوق زنان در این زمینه متن زیر را بخوانید.
نیم ساعت طلایی
مشغله زیاد، دغدغه کار و درآمد، متعادل کردن کار و زندگی خانوادگی آنقدر زمان و انرژی لازم دارد که گاهی خود و ذهن‌مان را از یاد می‌بریم. اما باید بدانید درست زمانی که به خودتان بی‌توجهی می‌کنید کلید عدم موفقیت‌تان زده می‌شود.
آیا مرد می‌تواند همسرش را بلاتکلیف بگذارد؟
آیا مرد می‌تواند همسرش را از نظر طلاق دادن یا ادامه زندگی بلاتکلیف بگذارد؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.