khabarbanoo.ir

رادیو بانو
بفرمایید سمنو

بفرمایید سمنو

جالب است بدانید که سمنوی هفت سین نشانه شهریور امشاسپند و نماد زایش گیاهان، فراونی خوراک و غذاهای پر نیرو در سفره هفت سین است. مردم در شهرهای مختلف ایران پخت سمنوی هفت سین را از همین روزها شروع می کنند. پیشنهاد می کنیم فایل زیر را گوش کنید و با این سنت کهن بیشتر آشنا بشوید:
هفته زنان به روایت مردان

هفته زنان به روایت مردان

در هفته گرامیداشت زن تعدادی از مردان سیاست اظهارات قابل تاملی را درباره زنان بیان کردند. خودتان بشنوید...
مناقشه بر سر حجاب

مناقشه بر سر حجاب

موضوع حجاب، این روزها به یکی از پرتکرارترین موضوعات در اخبار زنان تبدیل شده است.
طلاق صوری!

طلاق صوری!

طلاق صوری به طلاقی گفته می‌شود که هدف آن جدایی زوج نباشد و به نیت دیگری انجام شود. معمولاً در طلاق صوری، زن و شوهر از نظر قانونی طلاق گرفته‌اند ولی ممکن است همچنان با هم زندگی کنند. طلاق صوری می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در فایل صوتی زیر الهیار ملکشاهی رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره آن توضیح می دهد:
برای آموزش خود مراقبتی کودکان چه می کنیم؟

برای آموزش خود مراقبتی کودکان چه می کنیم؟

هر از چند گاهی خبری از کودک آزاری به ویژه آزارهای جنسی شنیده می شود. گرچه افکار عمومی نسبت به چنین موضوعاتی حساس است و واکنش مناسب را نشان می دهد اما اغلب این واکنش ها بعد از وقوع حادثه و مطلع شدن جامعه روی می دهد.
رانندگی زنان؟ چرا که نه!

رانندگی زنان؟ چرا که نه!

امروزه زنان و دختران کثیری، بخشی از زیست اجتماعی خود را با رانندگی در خیابان ها و بزرگراه ها تجربه می کنند. حضور فراگیر زنان در این حوزه ارزیابی های مختلفی را به همراه دارد. این فیلم به بخشی از این ارزیابی ها می پردازد.