khabarbanoo.ir

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: ۲۷۸۰۵۹
معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: ما در ارائه مهارت های ساده زندگی از نظر حقوقی، رفتاری و ارتباطی در دانشگاه ها به شدت مشکل داریم.

ابتکار: برای ارائه مهارت های ساده زندگی در دانشگاه مشکل داریم

به گزارش خبربانو، وی افزود: باید دانشگاه‌ها را به سمتی برد که علاوه بر تلاش در حوزه گفت و گوی بین نسلی در حوزه مهارت‌های زندگی هم تلاش‌هایی داشته باشند.


ابتکار اظهارداشت: به همین منظور باید گفت و گوی بین نسلی و گفت و گوی ملی خانواده به عنوان یکی از مسئولیت‌های ما در آستانه ۴٠ سالگی انقلاب را اجرا کنیم که ایجاد مراکز مشاوره و تبادل اطلاعات و آگاهی می‌تواند ما را در این مهم کمک کند.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی می‌تواند روی بحث اشتغال، کارآفرینی، گفت و گوی بین نسلی و گفت و گوی ملی خانواده تلاش‌های خوبی داشته باشد.
ابتکار اضافه کرد: در جامعه دانشجویی باید نشست‌های بین نسلی و گفت و گوی صریح برای طرح دیدگاه‌های آن‌ها انجام شود، چون سوء تفاهم‌هایی در این زمینه ایجاد شده است و ما ناکارآمد عمل کرده ایم.
ابتکار خاطرنشان کرد: همیشه گفته ایم که باید به دانایی، دانش و علم بپردازیم، اما مسأله گفت و گو خیلی مهم است.  
وی اظهار داشت: تجربه خوبی با جهاد دانشگاهی به ویژه با شاخه دانشجویی دارم و اخیرا مناظره‌های دانشجویی جهاد دانشگاهی آغاز گر یک کار ارزنده در دانشگاه است.
ابتکار تصریح کرد: همکاری بین بخشی برای پیشبرد اهداف خیلی موثر است تا بتوانیم با همکاری شما کار‌های خوبی انجام دهیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره کارآفرینی نیز گفت: تسهیلات دادن یکی از مشکلات بود که برخی تسهیلات کارآفرینی گرفتند و نتیجه‌ای نداشت و حتی دوره‌های آموزشی متعددی برگزار شد، اما برایند آموزشی خوبی نداشت.
ابتکار با بیان اینکه موضوع زنان سرپرست خانوار از موضوعات مهم ماست، افزود: همچنین برای گفت و گو بین نسلی اقداماتی انجام شده و جهاد دانشگاهی در این زمینه می‌تواند بسیار موثر باشد.
حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی نیز در این مراسم گفت: امیدواریم با این تفاهم نامه بین معاونت امور زنان ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی همکاری بیشتری در حوزه زنان و خانواده داشته باشیم.
طیبی ادامه داد: برای سرطان سینه و مرکز رویان و ابن سینا به عنوان دو مرکز ناباروری فعالیت‌های خوبی از سوی جهاد دانشگاهی در حال انجام است.
وی با بیان اینکه سهم زیادی از محققان را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: وظیفه خود می‌دانیم تا چالش‌های این حوزه برطرف شود.
وی ادامه داد: مجموعه حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال جهاد دانشگاهی در خدمت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.
تفاهم نامه همکاری به امضای معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی رسید.
این تفاهم نامه درپنج ماده و با هدف توسعه و گسترش همکاری‌ها و مشارکت در زمینه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اطلاع رسانی، مشاوره ای، اشتغال و کارآفرینی و بهره گیری از منابع، امکانات و توانمندی‌های علمی و تخصصی در حوزه‌های مختلف امضا شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.