khabarbanoo.ir

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر: ۲۷۶۷۴۴
 زهرا سعیدی مبارکه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تخلف از اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مستوجب مجازات انفصال از خدمات دولتی و عمومی بین ٦ ماه تا دوسال خواهد بود.

وی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کمیسیون اجتماعی ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در پست‌های معاون وزیر، استاندار، سفیر و کلیه پستهای هم تراز در کلیه دستگاه های کشور را با رای قاطع تصویب کرد، اظهار داشت: ماده واحده و تبصره های طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در آخرین نشست کمیسیون اجتماعی به تصویب رسید.

وی افزود: طرح ذکر شده با ١١٥ امضا در صحن علنی مطرح و یک فوریت آن تصویب شده بود که در ادامه با ارجاع طرح به کمیسیون اجتماعی، کمیته‌ای در این کمیسیون تشکیل شده بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه عنوان کرد: براساس اصلاح تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب 20 اردیبهشت ماه 95 بکارگیری مقامات مذکور در بندهای الف، ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و هم ترازان آنها و فرزندان جانبازان ٥٠ درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان شهدا در این سمت‌ها در بندهای الف، ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و دیگر سطوح مدیریتی کشور و نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات به عنوان مشاور در دستگاه متبوع خود بلامانع است.

سعیدی در بیان جزئیات طرح تصویب شده مزبور، خاطرنشان کرد: براساس تبصره ٢ و در صورت تصویب طرح در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان، تخلف از اجرای این ماده مستوجب مجازات انفصال از خدمات دولتی و عمومی بین ٦ ماه تا دوسال خواهد بود.

منبع: ایکانا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.