khabarbanoo.ir

تاریخ انتشار: ۲۱:۵۲ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۲۷۵۷۱۵
معصومه مرادیان مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در نامه ای رسمی از همه مدیران دستگاه های اجرایی خواست در جهت تحقق عدالت جنسیتی، 30 درصد از جایگاه های مدیریتی را به زنان اختصاص داده و شرایط ارتقای بانوان را فراهم آورند.

مدیر کل بانوان استانداری قزوین: ۳۰ درصد سهیمه زنان را بدهید

   به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین وی در این نامه خواستار اجرای ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه در جهت  رعایت عدالت جنسیتی شد. 

   مرادیان از تمام دستگاه های اجرایی خواسته است تا پایان فروردین 97 نسبت به اجرایی شدن این ابلاغیه اقدام نمایند و گزارش و مستندات خود را به امور بانوان و خانواده استانداری تحویل دهند.
   بر اساس ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه که درباره تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه ها است بر توجه ویژه به نقش سازنده این قشر و نیز بهره مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرآیند توسعه پایدار و متوازن ، با سازماندهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده در دستگاه ها و اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی بر اساس شاخص های ابلاغی ستاد ملی زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شده است.

منبع: خبربانو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.