khabarbanoo.ir

سبک زندگی
مردی به نام اوه

مردی به نام اوه

رمان مردی به نام اوه که برای اولین‌بار توسط نشرنون در مهرماه ۹۵ منتشر شده بود به ماجراهای زندگی پیرمردی جذاب به نام اوه می‌پردازد که این‌روزها بسیاری از کتاب‌خوانان جهان را مشتاق خود کرده است. در «مردی به نام اُوه» نویسنده با وجود ارائه دیالوگ‌هایی طنزآمیز، حقایق تلخی را آشکار می‌کند، حقایقی که شاید بخشی از وجود تمام انسان‌ها و جوامع را دربرمی‌گیرد.
چگونه دزد گوشی را پیدا کنیم؟

چگونه دزد گوشی را پیدا کنیم؟

گوشی های هوشمند امروزی ، گجت های گران قیمتی هستند و به همین دلیل امکان به سرقت رفتن این ابزار ها بسیار زیاد است.کم نیستند افرادی که هنگام صحبت با تلفن‌همراه طعمه سارقان شده و حداقل آسیبی که به آنان وارد می شود، از دست دادن آن ها خواهد بود.
زنان بدون مردانی که‌ می‌خواهند

زنان بدون مردانی که‌ می‌خواهند

رمان "ما اینجا داریم می­میریم" نوشته مریم حسینیان می­‌کوشد دو جهان واقعی انسان­‌های عادی امروزی و جهان فراواقعی پریزاده­‌های کوچکی را که ناخواسته در واقعیت گیرافتاده‌اند، در هم ادغام کند، از روایت­‌های جداجدا شروع می­‌کند و به‌تدریج و با ضرباهنگی مناسب این دو جهان را به‌هم می­‌آمیزد، بی اینکه مرز و لحظه­ مشخصی برای این آمیختگی و ادغام مرزها قائل شود.
هزار سال زن‌شناسي اروپاييان

هزار سال زن‌شناسي اروپاييان

كتاب «زنان در تاريخ اروپا» به روشي نسبتا ساده و خواندني شرايط و موقعيت اجتماعي، فرهنگي، حقوقي و سياسي زنان را در تاريخي به درازاي نيم هزاره از قرون وسطي تا به امروز مورد بررسي و نقادي قرار داده است. گرچه كتاب به سير مجادلات جنسيتي در طول تاريخ جوامع انساني، نگاه عمومي دارد، اما «مشاجره پيرامون زن در اروپا» كه از قرون وسطي آغاز شده، بحث اصلي كتاب را تشكيل مي‌دهد.
روزهای رخوت

روزهای رخوت

ارلند لو نویسنده نروژی در رمان «روزهای رخوت» نگاه خاص خود به دنیا و اتفاق‌های آن را دارد و از خلال گفت‌و‌گوهای بامزه زوجی در مسیر یک تعطیلات روایتی داستانی و جذاب ارائه می‌دهد.
مشهد پایتخت ازدواج آسان می‌شود

مشهد پایتخت ازدواج آسان می‌شود

حجت الاسلام خادمی رئیس ستاد ازدواج دانشجویی دفتر مقام معظم رهبری گفت: اقداماتی درحال انجام است تامشهد به پایتخت ازدواج آسان مبدل شود. در این طرح افراد دانشجو و غیر دانشجو شرکت می کنند.
کوری

کوری

کتاب کوری نوشته ژوزه ساراماگو نویسنده پرتغالی است که در سال ۱۹۹۸ موفق به دریافت جایزه نوبل شد. کتاب کوری رمانی در مورد کور شدن و کور ماندن است. در این کتاب نه شهر نام دارد و نه افراد.
آنقدر مراقبت خواهم بود تا عاشق بشوی...

آنقدر مراقبت خواهم بود تا عاشق بشوی...

سکوتی در اولین رمان خود با ساختاری خیال‌واره در ارتباط فرم با محتوا، مضمونی لطیف و انسانی را پرورانده و از استعاره‌ی تولد راهی به گفتمانی انسانی گشوده است. مخاطب یک امکان بالقوه‌ی وجودی است. جنینی که پلی میانِ ذهن و جسم یک زن برای ارتباط با جهان برقرار می‌سازد.
ناسا برای فضانوردان زن جعبه آرایش ساخته بود!

ناسا برای فضانوردان زن جعبه آرایش ساخته بود!

هنگامی که زنان در دهه 1970 به ناسا پیوستند، مهندسان به اشتباه تصور می‌کردند که می‌خواهند از لوازم آرایشی در فضا استفاده کنند و بدین منظور یک کیت مخصوص آرایش برای فضانوردان زن ابداع کردند.
روابط زناشویی از نگاه علم و دین

روابط زناشویی از نگاه علم و دین

کتاب «بررسی تطبیقی مسایل جنسی از دیدگاه دین و بهداشت روان» به نویسندگی دکتر تورج شمشیری نظام به تازگی وارد بازار نشر کشور شده است. این کتاب روابط زناشویی از نگاه علم و دین را بررسی می‌کند.
مردان بي‌زن و زنان بي‌مرد

مردان بي‌زن و زنان بي‌مرد

رمان «حوالي خيابان سي تير» قصه‌اي است كه از درد زن‌ها مي‌گويد ولي «زن‌گرا» نيست. برشي است از زندگي بخشي از زنان امروزي. زناني شاغل در شركتي بزرگ.
هتل کپسولی ژاپن به سونا مجهز شد

هتل کپسولی ژاپن به سونا مجهز شد

ژاپنی ها که به طراحی خانه ها و هتل های بسیار کوچک و کپسولی شهرت دارند، برای افزایش جذابیت آنها سونای خشک را هم به این مجموعه ها اضافه کرده اند.
سرگذشت ندیمه

سرگذشت ندیمه

«سرگذشت ندیمه» نام داستان دیگری از آتوود است که این روزها با استقبال زیادی در دنیای ادبیات روبه‌رو شده است. داستان پس از ترور رئیس‌جمهور «ایالات متحده آمریکا» به ضرب گلوله و به قتل رساندن همه اعضای کنگره انقلابی در کشور رخ می‌دهد.
دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان

دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان

کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان، اولین رمان از مجموعه رمان هایی کارآگاهی اثر نویسنده ی اسکاتلندی، الکساندر مک کال اسمیت است که برای اولین بار در سال 1998 به انتشار رسید. این رمان، داستان زنی بسیار باهوش و جذاب به نام پرشس راموتسوه را روایت می کند که کمک به افرادی که در زندگی با مشکلاتی مواجه هستند را حرفه ی خود قرار داده است.