khabarbanoo.ir

کودک و نوجوان
خطرات فضای مجازی برای فرزندان

خطرات فضای مجازی برای فرزندان

تا یک دهه قبل پدرها و مادرها می‌دانستند که فرزندشان تا سنین نوجوانی با چه کسانی و از چه نوع خانواده‌هایی رابطه دارند اما امروزه با پیشرفت ارتباطات و باز شدن پای دنیای مجازی به چهاردیواری خانه‌ها، والدین حتی اگر فرزند آنها در اتاق خود باشد نمی‌دانند که با چه افرادی در تماس است و چه فیلم‌ها و عکس‌ها و اطلاعاتی بین او و دوستان مجازی‌اش رد و بدل می‌شود.
فرمولی برای حرف شنوی کودکان

فرمولی برای حرف شنوی کودکان

این روزها بیشتر پدر و مادرها از حرف گوش نکردن فرزندانشان گله دارند. انگار بچه‌های امروزی مانند بچه‌های نسل قدیم حرف شنو نیستند، این در حالی است که بیشتر والدین ادعا می‌کنند بیش از گذشته نیاز فرزندانشان را تأمین می‌کنند. متخصصان معتقدند حرف گوش نکردن فرزندان ریشه در رفتار والدین دارد.
پای پرانتزی در کمین کودکان چاق

پای پرانتزی در کمین کودکان چاق

خمیدگی و پرانتزی بودن پاها یکی از مشکلات شایعی است که در میان بسیاری از کودکان بخصوص در سال‌های اول تولد، دیده می‌شود. متخصصان معتقدند این عارضه با رشد کودک و بزرگ شدن او اصلاح می‌شود و نیاز به درمان نیست، اما گاهی هم فرآیند رشد نمی‌تواند پرانتزی بودن پاها را اصلاح کند.
اوریگامی چیست؟

اوریگامی چیست؟

اوریگامی (هنر کاغذ و تا) از مشهورترین کاردستی های ژاپنی است که به ویژه برای کودکان جذابیت دارد. در این بخش روش ساخت "اوریگامی اسنپر" به همراه نقشه ساخت مرحله به مرحله را آموزش می دهیم.
تزیین غذا برای کودکان بد غذا!

تزیین غذا برای کودکان بد غذا!

تزیین غذای کودک باید جالب و مناسب سلیقه کودکان باشد به طوری که که کودک با شوق و شادی به سراغ غذا برود. خصوصا اگر کودکی است که به قول مامان ها «بد غذا» است.
این بیماری خطرناک در کمین نوزاد شماست

این بیماری خطرناک در کمین نوزاد شماست

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد تا به حال باعث داغدار شدن میلیون‌ها خانواده شده است، شناسایی گروه‌های در آستانه خطر این اختلال مرگبار می‌تواند مانع از مرگ هزاران نوزاد شود.
چگونه برای کودکان کتاب بخوانیم؟

چگونه برای کودکان کتاب بخوانیم؟

کتابخوانی نقشی اساسی در شکل‌دهی حافظه و مهارت‌های شناختی‌ کودکان دارد. اما سؤال اینجاست که چطور برای کودک کتاب بخوانیم و چه کتاب‌هایی برای کودکان در سنین مختلف مناسب است. با خواندن ادامه مطلب می توانید جواب سؤالات خود را بیابید.
فرزندم بگو «نه»! آموزش نه گفتن به کودکان

فرزندم بگو «نه»! آموزش نه گفتن به کودکان

شما هم از آن دسته پدر و مادرهایی هستید که به حرف گوش‌کن بودن کوچولوی دوست داشتنی‌تان افتخار می‌کنید؟ اگر جواب شما بله هست، باید بگویم که این ویژگی در آینده باعث آسیب‌دیدن فرزندتان در اجتماع و حتی خانواده می شود. این ویژگی کودک شما را بی اعتماد به نفس و منزوی می‌کند. بچه‌ها باید مهارت نه گفتن را از همان سنین کودکی آموزش ببینند. راه‌هایی برای آموزش نه گفتن به کودکان:
شایع ترین بیماریهای دختران

شایع ترین بیماریهای دختران

کم خونی ناشی از فقر آهن یکی از شایع ترین نوع کم خونی تغذیه ای است و یکی از مهمترین انواع کم خونی تغذیه‌ای در دختران و زنان محسوب می‌شود.
چگونه به فرزندمان محبت کنیم؟

چگونه به فرزندمان محبت کنیم؟

با کودک خود قایم‌موشک بازی می‌کنید. وقتی‌که در حال عوض کردن پوشک بچه خود هستید با او صحبت می‌کنید. وقتی‌که برای خواباندن کودک خود او را تکان می‌دهید برایش لالایی می‌خوانید و وقتی‌که کودک شما با خوشحالی غان و غون می‌کند شما نیز با درآوردن صداهایی او را همراهی می‌کنید.
اینترنت کودکان در راه است

اینترنت کودکان در راه است

حقوق شهروندی از آن دسته از مباحث گسترده ای است که در همه حوزه ها از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل پیگیری است؛ کودکان هم یکی از اقشار شهروندان هستند که حفظ حقوق آنها در فضای مجازی برای جلوگیری از سوءاستفاده از آنها ضروری به نظر می رسد.