خبربانو : جستجوگر خبری ویژه بانوان
.:( نسخه آزمایشی ):.

آرشیو خبرها

دستیار ویژه‌ی رییس جمهور در حقوق شهروندی تاکید دارد که حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست بلکه حقوق شهروندی ناظر بر حقوق و وظایف شهروندان است.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا

تاریخ : 1396/09/20
ساعت : 7:29 بعد از ظهر
image

کارگروه ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با مسئولیت معاونت امور زنان و خانواده و به ریاست معصومه ابتکار با مشارکت دستگاههای اجرایی مرتبط در این معاونت تشکیل شد.

منبع : خبرگزاری مهر

تاریخ : 1396/09/20
ساعت : 12:00 صبح
image

مرتضی اکبری گفت: تفاهم نامه‌ای با معاونت زنان ریاست جمهوری منعقد شده و ۳۳ هزار نفر شناسایی شده‌اند و ۱۰۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص داده شده و این مبلغ می‌چرخد و از محل اقساط مجدد پرداخت می شود.

منبع : خبرگزاری کار ایران - ایلنا

تاریخ : 1396/09/19
ساعت : 12:00 صبح

غرفه ایران که با همت همسران دیپلماتهای ایرانی و برخی دیگر از بانوان هموطن برپا شده بود  مورد استقبال گسترده دیپلمات های مقیم و انبوه مراجعین بوسنیایی قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر

تاریخ : 1396/09/19
ساعت : 10:06 صبح

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اعلام این خبر که ضمانت‌نامه تعاونی‌های زنان تا ۳۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه و تا ۱۰۰درصد تسهیلات‌شان صادر می‌شود، گفت: اکنون جمعیت زنان فارغ‌التحصیل دانشگاهی ۵۰ درصد بیش از مردان است.

منبع : روزنامه ایران

تاریخ : 1396/09/18
ساعت : 4:16 بعد از ظهر

زلزله؛ حتی شنیدن این واژه، تن هر شنونده‌ای را به لرزه در می‌آورد. فرقی نمی‌کند کجا باشی و آن لحظه که خبر زلزله را می‌شنوی، چه حالی داشته باشی. به هر حال، تمام غصه‌های دنیا بر سرت آوار می‌شود؛ غصه‌هایی که از جنس نوع‌دوستی و همدردی با هموطنان است. آن هم در روزهایی که سرمای هوا با صورت و دستان کودکان و سالخوردگان، سرسختی می‌کند. به جرات می‌توان گفت بعد از حادثه پلاسکو، زلزله کرمانشاه غم‌انگیزترین شراره‌ها را در دل ایرانیان ریخت.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا

تاریخ : 1396/09/18
ساعت : 4:46 بعد از ظهر
image

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اعلام این خبر که ضمانت‌نامه تعاونی‌های زنان تا ۳۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه و تا ۱۰۰درصد تسهیلات‌شان صادر می‌شود، گفت: تعاونی‌ بهترین مسیر برای رشد و تعالی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و قطعاً هم افزایی زنان با استفاده از تعاونی‌ها موجب ارتقای کیفی فعالیت‌های آنان خواهد شد. مهدی حسین‌نژاد افزود: تعاونی هایی مشمول این موضوع خواهند شد که اولاً خانوادگی و فامیلی نباشند و دوماً طرح توجیه اقتصادی و فنی به همراه داشته باشند که قشر بسیاری از زنان را در خود جای دهند.

منبع : خبرگزاری فارس

تاریخ : 1396/09/18
ساعت : 2:01 بعد از ظهر

ابراهیم صادقی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت توجه به حقوق مساوی بانوان و مردان در جامعه گفت: اکنون یکهزار و 600 مدیر زن در بخش های مختلف این وزارتخانه مشغول فعالیت هستند.

منبع : روزنامه ایران

تاریخ : 1396/09/18
ساعت : 12:34 بعد از ظهر
image

کرج - ایرنا- ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت توجه به حقوق مساوی بانوان و مردان در جامعه گفت: اکنون یکهزارو 600 مدیرزن در بخش های مختلف این وزارتخانه مشغول فعالیت هستند.وی روز شنبه در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مسابقه قرآن کارگران کشور در کرج افزود: انتخاب بانوان به عنوان مدیر در بخش های مختلف وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با هدف رفع تبعیض و تحقق اهداف دینی و قرآنی در توجه به حقوق برابر بانوان و مردان صورت گرفته است.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

تاریخ : 1396/09/18
ساعت : 2:45 بعد از ظهر

یکی‌شان لیسانس شیمی دارد و آن یکی لیسانس تاریخ. استخدام هیچ سازمان و نهاد و اداره‌ای هم نیستند ،کارشان سنگ‌تراشی است. از سنگ‌های عجیب و غریب، نگین انگشتر و گردنبند و دستبندهای زیبا و خوش‌رنگ و لعاب می‌سازند. کارگاه و مغازه‌شان هم توی بازار و خیابان اصلی نیست، کارگاه کوچکی دارند در ارگ قدیمی «راین» در 110 کیلومتری کرمان. «مریم عبدالعلی» و «مژگان قنبری» یا به قول خودشان لیسانس‌های سنگ‌تراش به جای اینکه بروند فرم پر کنند برای استخدام در دستگاه دولتی برای خودشان کسب و کاری دست و پا کرده‌اند و حالا از تهران و شیراز و اصفهان و بندرعباس مشتری دارند و آن طور که می‌گویند سنگ‌های تراش‌خورده دست آنها سر از امریکا و اروپا هم درآورده است.

منبع : روزنامه ایران

تاریخ : 1396/09/18
ساعت : 12:00 صبح


تبلیغات

مراقبت کودمان باشیم


صفحه اصلی  |   درباره ما  |   خبرنامه  |   تماس با ما
تمامی حقوق این سایت متعلق به خبربانو میباشد.
google plus linkedin rss instagram Telgram
Design By Rahyaft